Останні новини:
Середа, 23 червня 2021
Банер

Шпага
Вівторок, 23 листопада 2010, 13:35   
Зброя - Холодна зброя

Шпага Шпага - в основному колюча, або ріжуче-колюча зброя, що складається з прямого довгого однолезового  або дволезового плоского ефеса. Широке поширення цей вид зброї отримав в 16 столітті в Західній Європі. У той час холодна зброя все ще залишалася самою популярною, однак найбільш широко використовуваними були ті їх види, якими зручніше було нанести укол, проткнувши вістрям клинка щілину в латах противника. І, у результаті, в другій половині 16 століття, поява шпаги витіснила мечі. Ефес у шпаги симетричний, з хорошим захистом руки у вигляді плоскої великої чаші з переплітаючимися дужками. Ефеси зазвичай робилися мідними, у офіцерського складу - позолочені. Форма клинка часто змінювалася, була гранованою і плоскою. Дуже великою популярністю шпага користувалася в російських військах, застосовувалася як у піхоті, так і в кінноті. У 17 столітті шпага була в основному в полицях копійників.

Шпаги носилися на широкому поясі, в який вкладалися піхви для неї, що пристібається гачком. Ці пояси зазвичай виготовлялися зі шкіри. Рукояті шпаги обтягувалися шкірою і обвивалися дротом. Під рукояттю перебувала чашка з двох овальних пластин.

У наш час шпага збереглася лише як приналежність військової форми, більше як для парадної прикраси. А в деяких країнах це невід'ємний атрибут громадянського чиновницького мундиру.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео