Останні новини:
Четвер, 20 січня 2022
Банер

Історія Сетокан
Понеділок, 15 листопада 2010, 11:55   
Карате - Сетокан

фунакоши гичин Засновником класичного стилю Сетокан (Шотокан) є Гічин Фунакоши, що народився в королівській столиці острова Окінава - Шурі, в сім'ї самурая. З 1888 року Фунакоши почав практику вчителя. У 1890-му році він переїжджає в Наху, де тренується у Тооно, Кіюна і Нінгаку. Починаючи з 1905 року він постійно проводить показові виступи на Окінаві, тим самим показуючи відкрите відношення до карате, як до мистецтва. Вже з 1910 року міністерство освіти посприяло захопленню бойовими мистецтвами. Виступи Гичина були дуже ретельно продумані, наперед розсилалися запрошення еліті та інтелігенції - згодом це викликало велику популярність карате у широких верств населення. У 20-х роках Дзігоро Кано, засновник дзюдо, запросив майстра читати лекції і навчати карате в Кодокані. У 1923 році Фунакоши відкриває власний зал в Токіо. Популярність карате росла настільки швидко, що навіть великі чемпіони з сумо почали освоювати техніку карате під керівництвом Гічина. Також активну позицію в освоєнні мистецтва зайняло студентство. У багатьох університетах, коледжах, військових і морських академіях вводяться клуби карате для фізичного виховання студентів.

Гічин зі своїми колегами провели колосальну роботу по уніфікації відкритих для широких мас методів і технік навчання. Узагальнивши всі ці методи, він написав книгу, яку всі фахівці використовували як наочний посібник. У своїй книзі Фунакоши використовував нові ката, які відображали дух Японської мови. У 1935 році починається будівництво першого залу карате-до, а весною 1936 року він відкривається під назвою Шотокан (Сетокан), де «шото» або «сето» - псевдонім вчителя, «кан» - будівля, будова. У цьому залі тренувалися найдостойніші бійці з усіх куточків Японії.

Фунакоши Гічин приписує велику заслуги в розвитку спортивної техніки карате-до Шотокан своєму третьому синові Йошитака Фунакоши (1915-1945). Бачивши в ньому свого наступника, він індивідуально тренував його, передаючи секрети своєї майстерності. Йошитака працював асистентом у батька і управляв залом Шотокан до 1945 року. Він розробив нові ката, тим самим заклавши основу техніки карате. Він ввів удари з дальньої дистанції, ефективні удари у верхній рівень, техніку стрімких входів з довгих дистанцій. У 1945 році Йошитака, хворий на туберкульоз, помирає від легеневої кровотечі. А через два роки вмирає і дружина Гічина. Він важко переживає втрати, і все, що у нього залишається - улюблена робота і учні. Помер Фунакоши в Токіо 14 листопада 1957.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео