Останні новини:
Четвер, 20 січня 2022
Банер

Історія Сито-рю
Середа, 08 грудня 2010, 15:22   
Карате - Чіто-рю

Кенва Мабуни Кенва Мабуні, засновник стилю Сито-рю, народився на Окінаві в місті Сюрі 14 листопада 1889. У дитинстві Кенва часто хворів, і взагалі не відрізнявся гарним здоров'ям, але мріяв стати сильним і могутнім воїном, гідним честі його сім'ї, одного з найзнаменитіших кланів, засновником якого був Кеніо Осиро. У 13 років його прийняли в школу знаменитого майстра карате Анко Ітосу. Він був дуже працьовитим і наполегливим учнем, не пропускав жодного тренування протягом семи років, вивчаючи мистецтво Сюрі-те. Потім він почав вивчати Наха-те у Канре Хігаонни. Ці два напрямки карате і лягли в основу створення стилю Сито-рю.

Закінчивши середню школу і відслуживши в армії, Кенва Мабуні пропрацював в поліції близько 10 років, в той же час, займаючись дзюдо і кендо. Він також намагався вивчати техніки інших стилів карате, а також велику увагу приділяв вивченню мистецтва Рекан Будо.

13 лютого 1918 у Кенва Мабуни народжується син Кеней. У цьому ж році він активізує діяльність щодо висвітлення та популяризації каратедо за допомогою багатьох відомих майстрів. Він проводить зустрічі у себе вдома, де збираються такі відомі майстри як Тесин Тіба, Гічін Фунакосі, Тедзу Осиро, Сеето Токумура та інші. У 1924 році він стає інструктором каратедо в двох навчальних закладах і демонструє своє мистецтво перед принцем Тітібу. У наступному році він організовує «Окінавській клуб каратедо» разом з іншими відомими майстрами і стає постійним інструктором клубу разом з Тедзюном Міяги. У цьому залі тренувалися багато відомих осіб: Тесин Тіба, Тіоу Ханасіро, Юхацу Кіодо. Основна увага в клубі приділялася фізичній підготовці, а не техніці. Прийоми багаторазово повторювалися на практиці. У 1927 році Кенва Мабуні зустрів засновника дзюдо Дзігоро Кано, який приїхав на Окінаву, щоб відкрити свій додзе. Міяги і Мабуні продемонстрували Кано прийоми каратедо. Кано схвалив каратедо як високоефективне бойове мистецтво. Отримавши його підтримку, Кенва Мабуні переїжджає в Осаку і широко поширює стиль Сито-рю в Японії. Незважаючи на складнощі, з якими на початку зіткнувся Мабуні, він не зупиняється на досягнутому і в 1931 році створює організацію під назвою «Ніхон Каратедо Кай». Багато хто з її засновників були учнями Кенва Мабуні.

Після закінчення 2-ї Світової війни по всій країні починають відроджуватися клуби каратедо в університетах і коледжах, часто проводяться зустрічі університетських команд і Національний Чемпіонат Японії. Кенва Мабуні докладав величезні зусилля з відновлення свого мистецтва. Однак, не встигнувши реалізувати всіх своїх планів, він помер 23 травня 1952 року.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео