Останні новини:
Четвер, 20 січня 2022
Банер

Історія Самбо
Середа, 15 грудня 2010, 11:54   
Борьба - Самбо

Офіційним днем народження боротьби Самбо, батьківщиною якого є СРСР, вважається шістнадцяте листопада 1938 року. Всесоюзний комітет у справах фізкультури і спорту в цьому році видав наказ в якому Самбо визнавалося офіційним видом спорту і надзвичайно важливим надбанням Радянського Союзу. Назва боротьби самбо походить від злиття перших літер слів: самозахист без зброї.

В арсенал боротьби Самбо увійшли кращі прийоми на думку творців з безлічі ніцональних єдиноборств Радянського Союзу, такими як кураш, чідаоба та інші.


Передумови створення боротьби Самбо з'явилися ще до тридцятих роком двадцятого сторіччя. Вивчивши національні види боротьби народів Радянського Союзу і взявши з них краще фахівці вирішили створити новий вид боротьби в одязі.
Родоночальником боротьби Самбо є Василь Сергійович Ощепков, один з перших європейців навчалися в знаменитому світовому цетрі дзюдо японському Кодокане. Він один з не багатьох європейців хто був удостоєний в той час другим даном з дзюдо.
У двадцятих роках двадцятого століття Ощепков створює на Далекому Сході, а потім в Новосибірську секцію по вивченню прийомів самозахисту. Він перший розробив посібник з рукопашного бою, ввів російську термінологію, ввів основні правила, проводив навчання інструкторів по самозахисту.
Пізніше працюючи в Московському інституті фізичної культури викладачем Ощепков виховав цілу плеяду продовжувачів своєї справи: Харлампієв А.А., Васильєв І.В., Сагателян Б.А., Школярів Р.А. та інші.

Одним із засновників боротьби Cамбо заслужено вважається Харлампієв А.А. Багато ездів по Радянському Союзу вивчаючи і збираючи прийоми національних видів боротьби, він систематизував їх і написав навчальні посібники з Самбо. Його книга "Боротьба самбо" перекладена на багато мов і перевидавалася безліч разів, як у нас так і за кордоном. На знак визнання його заслуг у Москві з 1982 року проводитиметься міжнародний турнір пам'яті Харлампієва.

У 1996 році Самбо було включено до Міжнародної федерації любительського спорту - так Самбо отримало визнання як міжнародний вид спорту.

У 1972 році відбувся перший чемпіонат Європи. У восьми з десяти категорій призові місця отримали спортсмени з Радянського Союзаі в двоє з Японії.

Першими чемпіонами Європи стали: А Хош, В. Невзоров, В. Кюлленен Н.А. Федоров, Нісінакі, К. Герасимов, Н. Сато, С. Новіков, Ч. Езерскас, В. Кузнєцов. Перед змаганнями організатори провели міжнародний спортивний семінар на якому судді і тренерський склад з інших країн ознайомився з правилами суддівства, порядком проведення змагань, методикою навчання і тренування, тактикою, технікою, а також з історією боротьби Самбо.

У 1973 році в столиці Ірану Тегерані відбувся перший чемпіонат світу. Збірна СРСР завоювала дев'ять золотих і одну срібних медалей.
Чемпіонами стали А. Шор, Г. Георгадзе, Ш. Чанрав (Монголія), Д. Рудман, М. Юнак, Ч. Езерскас, А. Федоров, М. Данилов, В. Кліводенко, Л. Тедіашвілі,.

На Конгресі в іспанському місті було оголошено про народження Міжнародної любительської федерації Самбо (фіаси). Під егідою фіаси Самбо викладається в більш ніж сорока країнах світу, були створені філії федерації в Америці, Азії, Європі. Щорічно проходять кубок світу серед команд та окремих спортсменів, міжнародні студентські чемпіонати, чемпіонати світу серед полісменів та військових, чемпіонати та міжнародні турніри серед чоловіків і жінок, чемпіонати Європи та Азії,.


В даний час Міжнародний олімпійський комітет розглядає питання про включення боротьби Cамбо в програму Олімпійських ігор.


 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео