Останні новини:
Вівторок, 07 грудня 2021
Банер

Особливості стилю Томікі-Рю
Четвер, 16 грудня 2010, 12:32   
Айкідо - Томики Айкидо

Соревнования Томікі-Рю - це єдиний стиль, в якому проводяться змагання. Тренерами Кендзі Томікі були засновники дзюдо і айкидо - Дзігоро Кано і Моріхей Уесіба відповідно, що значно вплинуло на структуру стилю, який по суті поєднував два напрями єдиноборств. Сенсей Томікі вважав, що змагальний аспект його стилю зацікавить і приверне більшу кількість людей. Також великий вплив на Томікі айкідо мали методики тренувань і філософія Дзігоро Кано, яке можна побачити в аспектах його системи. Однак найбільшу увагу приділяється мистецтву поєдинку - як правило під час атестацій цьому приділяється більше часу, ніж технікам та відпрацювань прийомів.

Головною відмінністю стилю Томікі від традиційного айкідо є термінологія, успадкована від стародавніх шкіл дзю-дзюцу і айкі-дзюцу. Основна її мета - полегшити запам'ятовування. Важливим аспектом, що відрізняє Томікі-рю від інших стилів - техніка айкідо відкритої (дальної) дистанції і дзюдо закритої (ближньої) дистанції. Поєднання цих технік дає велику перевагу в плані свободи рухів при атаці противника і при обороні.

Що стосується змагань, то вони поділяються на декілька розділів:

- Вони можуть бути парні та командні;

- Вільний бій з одним, двома або трьома супротивниками, озброєними ножами;

- Вільний бій з одним, двома, трьома супротивниками, два раунди по три хвилини;

- Бій з озброєним противником до трьох торкань ножем.

Всі змагання проходять на татамі, виходити за них заборонено. Однак іноді практикуються поєдинки на маленькому татамі площею 2х1 м, де з-за обмеженого простору супротивникам доводиться пересуватися максимально швидко. У таких поєдинках дуже важливо правильно виводити супротивника з рівноваги.

Змагання зазвичай діляться на дві частини - офіційну, де присутні глядачі і в кінці відбуваються почесні поздоровлення переможців, і неофіційну, без глядачів, де присутні лише люди цього кола. Також часто проводяться поєдинки між майстрами айкідо, де перевіряється їх дійсна майстерність, коли вони хочуть з'ясувати свої «професійні відносини».

У Томікі айкідо є свої вікові категорії на отримання певного показника майстерності, на відміну від інших стилів. Так, перший дан можна отримати в 14 років, другий в 16, третій - у 18 років. На отримання четвертого дана потрібна перемога в євроазіатських змаганнях. А щоб получити 5-й дан, потрібно виграти першість світу. Участь у подібних змаганнях дуже вважається дуже престижною, тому як саме тут перевіряють майстерність по істині кращих бійців зі всього світу.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео