Останні новини:
Середа, 16 червня 2021
Банер

Історія Сінсін Тоіцу Айкідо
Середа, 22 грудня 2010, 15:06   
Айкідо - Синсин Тоицу Айкидо

Коичи Тохей Володар 10-го Дана айкідо, учень О-Сенсея Уесіби Моріхея, Коїчи Тохей, є засновником стилю Сінсін Тоіцу Айкідо. Саме йому О-Сенсей довірив представляти мистецтво айкідо за межами Японії. І завдяки йому айкідо стало настільки популярним у Європі та Америці. Одним із кращих учнів Майстра є відомий голлівудський актор Стівен Сігал.

Моріхей Уесіба призначив Тохея головним інструктором Айкідо. Він присвятив роботі в штаб-квартирі Айкідо близько 30 років, але в підсумку спадкоємцем Уесіби став його син Кіссьомару. Він дотримувався принципу збереження методик і тактик в первозданному вигляді, тобто як і хотів засновник айкідо. Тохей запропонував Кіссьомару співробітництво - організувати Кі-клас, де ті, хто хотів би займатися айкідо, могли би вдосконалюватися в роботі з Кі. Але отримав від нього відмову. Сам же Коїчи вважав, що айкідо не може існувати без вправ, які об'єднують свідомість і тіло, адже багато методик були створені саме їм у ті часи, коли він був інструктором всього Айкідо.

Незабаром Коїчи Тохей створює свою Спільноту Кі, де намагається відійти від основної думки айкідо, таким чином намагаючись уникнути конфлікту. Проте в 1974 році конфлікт все-таки відбувся. Інструктори з Америки отримали наказ не запрошувати більше Тохея до Сполучених Штатів. У принципі, причина розбіжностей ясна. Важко уявити, щоб головному учневі О-Сенсея говорили і вказували, що робити, як тренувати і як має викладатися айкідо його учням. Адже саме Коїчи Тохей завжди представляв О-Сенсея на всяких турнірах і показових виступах тоді, коли приходили перевіряти ефективність айкідо. Та й образа Тохея була очевидною - справа, якій він присвятив 30 років життя не могло розвиватися так, як би йому хотілося - у більш посиленій роботі з Кі. До того ж, популярність Кі Спільноти дуже швидко зростала - за короткий срок кількість людей перевищила 300, відкривалися численні філії по всій країні. Безумовно, це турбувало Кіссьомару, який перетворив Айкікай Айкідо в якійсь мірі бізнес.

У тому ж 1974 році Тохей створює власний стиль Сінсін Тоіцу Айкідо, який також називають Кі-Айкідо, що позначає «об'єднання душі і тіла». Основна увага тут приділялася освоєнню Кі. Незабаром після відкриття школи були організовані більше 50 додзе в Японії і близько 80 за кордоном.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео