Останні новини:
Четвер, 20 січня 2022
Банер

Бойові мистецтва в світі
Четвер, 15 серпня 2013, 18:36   
Айкідо - Айкикай

Сьогодні у світі існує понад півтори тисячі різних бойових мистецтв, які мають багато спільного у своїх джерелах і цілях, а розрізняються способами реалізації. Вік багатьох бойових мистецтв обчислюється тисячоліттями. Ці мистецтва виникли в ті часи, коли боротьба між людьми проходила з використанням неогнестрельного зброї. Сьогодні деякі види бойових мистецтв, як наприклад, японське кендо, зберегли у своїй основі навчання прийомам з холодною зброєю. Інші види, наприклад, карате, грунтуються на техніці "порожньої руки" і одним із своїх завдань ставлять вміння протистояти озброєному противнику.

З появою вогнепальної зброї стародавні мистецтва мали б припинити своє існування, однак цього не сталося. Більше того, бойові мистецтва отримали як би друге життя, а кінець другої світової війни був ознаменований появою нового японського виду-айкідо.

Причина збереження і розвитку стародавніх бойових мистецтв у наш час полягає в їх духовності. Глибокі філософські коріння, чітка система підготовки, що включає не тільки фізичні, але психологічні та духовні аспекти, дозволяють людині досягти гармонійного стану своєї душі, настільки необхідного кожному.
Традиційно склалося, що в нашій країні карате отримало широке поширення, і тільки останнім часом з'явилося айкідо. У цих двох видах основу техніки становить робота без зброї, а також прийоми, що дозволяють протистояти озброєному противнику.
З огляду на те, що айкідо - порівняно новий вид у нашій країні, ми вирішили приділити більшу частину цієї книги техніці айкідо.АЙКІДО І КАРАТЕ
На перший погляд айкідо та карате сильно відрізняються один від одного за принципами, за концепціями і за технікою виконання. Тим більше, що перше з них зазвичай відносять до "м'яким" стилям, а друге до "жорстких". Однак ті люди, які глибоко вивчають ці стилі, швидко приходять до думки, що айкідо та карате мають дуже багато спільного, починаючи від конкретних цілей: мета айкідо так само, як і мета карате, сходить до початкової концепції бойових мистецтв - вбити супротивника.
Цій меті в айкідо та карате підпорядковані всі інші ідеї, і займається повинен бути здатний відсікти все, що пов'язує його з життям. При більш детальному розгляді легко побачити, що айкідо не менш небезпечне, ніж карате. Більшість прийомів закінчується кидками, в яких зливається енергія атакуючого і енергія захищається. Непідготовлена ​​людина не вміє зливатися з кидками і тому напевно розіб'ється.
В айкідо та карате дуже подібні процеси підготовки учнів. На першому етапі каратист виконує удар, використовуючи силу м'язів, і тільки через кілька місяців він виконує удар розслаблено, концентруючи силу лише в кінці. Через роки тренувань вона не напружується навіть в кінці удару, а як би з'єднує своє тіло з ударом. І на вищому рівні всі рухи в карате виконуються при повному фізичному розслабленні, але при чудовому єдності тіла і внутрішньої енергії.
В айкідо новачок від прямолінійних рухів, в основі яких спочатку лежить квадрат, потім трикутник, переходить до руху навколо. В останньому випадку рух нагадує руйнуючий смерч, що володіє відцентрової і доцентровою силою. На цьому рівні всі прийоми виконуються найбільш ефективно, з найменшою витратою сил.
Тут можна провести аналогію з потоком води. Рухаючись рівно, потік води не таїть в собі особливої ​​небезпеки, однак перетворюючись на вири; він володіє величезною руйнівною силою.
І в карате і в айкідо ідентичні тактика і стратегія поєдинку різних рівнів підготовленості. На початковому рівні поразка противника здійснюється за рахунок комбінації ударів і блоків або прийомів. На більш високому рівні знищення противника здійснюється на першому кроці його руху. На вищому рівні майстер айкідоілі карате настільки сильний, що його супротивник повністю позбавлений бойового духу і не може почати атаку. На цьому рівні майстра вчаться передбачати і повністю запобігати критичні ситуації, тобто повністю їх гармонізувати.
Принципи айкідо та карате будуються на основі дуже схожих параметрів. В обох стилях руху дуже економні і ефективні. Розум, дихання, тіло рухаються як одне ціле, що приводиться в рух духовною силою.
В обох стилях займається повинен перебувати в стані відсутності свідомого мислення. Умонастрій, при якому виконується та чи інша дія, відповідає стану людини, якого ніщо не пов'язує з життям.
Займається різними бойовими мистецтвами повинен бути здатний звільнитися від нереалістичних концепцій і теорій, які можуть бути присутніми при його навчанні. Для занять бойовими мистецтвами необхідні хороші майстри-керівники. Але перш за все учень повинен покладатися на самого себе, щоб як би з боку правильно бачити своє технічне та духовний розвиток.

Дуже багато школ бойових мистецтв практикують походи та тренування в горах. Чистий воздух, вдалі від цивіілізаціі. Ніхто не заважає .Просто взяли туристичне спорядження та кімоно і вперед. Це дуже корисно і допоможе зусередитись на вивченні будо.

 
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео