Останні новини:
Середа, 23 червня 2021
Банер

Різновиди стилів єдиноборств
Четвер, 02 грудня 2010, 16:36   
Бібліотека Будо - Статьи о Будо

martial arts Багато хто цікавиться, скільки ж все-таки налічується видів Бойових мистецтв. Останнім часом виходить велика кількість різноманітних книг, журналів та кінофільмів, які розкривають аспекти зародження і розвитку різних стилів єдиноборств, а також їх видів. Одні кажуть, що перші єдиноборства з'явилися в Японії близько 1 тисячоліття до н.е., інші припускають, що бродячі ченці привезли перші знання про єдиноборства з Китаю до Японії. Існує ще велика кількість суперечливих версій з приводу виникнення перших стилів бойових мистецтв, проте з причини того, що немає ніяких речових доказів, більшість вважає, що їх витоки все-таки пішли з Японії. А ось народ Індії вважає, що першим творцем 64 бойових мистецтв був Верховний Бог Шива, а першим вчителем був його учень Парашурама. На їх розвиток вплинула філософська концепція, яку знають під назвою «йога». Перші згадки, пов'язані з йогою, можна знайти ще у Ведах (збірниках найдавніших священних писань індуїзму, написаних на санскриті).

А ось деякі єдиноборства прийнято вважати створеними легендарними героями міфів і легенд древніх цивілізацій. Так, панкратіон (рукопашний бій, який поєднує у собі удари руками і ногами, а також техніку боротьби), за легендою, створили давньогрецькі герої Геракл і Тесей. Геракл продемонстрував техніку панкратіону в сутичці з Немейські левом, а Тесей переміг Мінотавра, а потім, ставши царем, створив Істмійські ігри, куди входило це єдиноборство.

Мастера каратэ Знову ж таки, повертаючись до теми різноманітності великої кількості стилів бойових мистецтв, слід зазначити, що все ж таки їх більшість зосереджена саме в Японії. Взявши одне тільки карате, можна відзначити такі стилі, як Годзю-рю, Вадо-рю, Сетокан, Чіто-рю, Досінкан, Уечі-рю, Серін-рю, Фудокан, Рюей-рю - і це далеко не повний список всіх стилів даного єдиноборства. У кожного стилю своя історія, техніка, методика тренувань і навчань, традиції. Різні школи збагачують і доповнюють один одного. Однак питання з приводу того, яка школа найдревніша або який стиль стався від іншого, розбурхують думки багатьох людей, які захоплюються єдиноборствами. Та ж ситуація відбувається і зі стилями айкідо. Основоположними стилями є Йосейкан Айкідо, Івама-рю, Томікі Айкидо, Сінсін Тоітсі Айкідо, Єсинкан і Айкікай Айкідо, однак крім них існує безліч незалежних шкіл, в тій чи іншій мірі практикуючих Айкідо. Відзначимо ще один вид Східного єдиноборства, батьківщиною якого є Тайланд - Муай-тай. Основним стилем цього бойового мистецтва є Муай Боран">Муай Боран, витоки та походження якого досі  невідомі. Від нього відбулися такі стилі, як Паак Есан, Муай Маа Янг, Паак Кланг, Муай Лопбурі і Муай Уттарадіт.

Так звідки ж береться така велика кількість стилів і, власне, яка причина їх створення? Спробуємо це з'ясувати.

Масутацу Ояма 1. Новий стиль може бути створений з метою об'єднання певних технік інших стилів. Як приклад, творець Кіокушин карате Масутацу Ояма, більше 20 років вивчаючи корейські і японські єдиноборства, провів чимало боїв з представниками різних бойових мистецтв, і тим самим набравшись досвіду, відкрив потужний силовий стиль карате.

2. Переважна більшість стилів створюються без будь-якої певної причини, а з намірів до самоствердження людини (творця стилю).

3. Стилі, створювані з метою вирішення політичних завдань. (Наприклад, поділ корейського єдиноборства на південно-корейське Таеквондо і північно-корейське Тхеквондо).

4. Так звані родинні стилі, що беруть початок у основного стилю, але трохи модернізовані.Попередні:

 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео