Останні новини:
Неділя, 26 вересня 2021
Банер

Моріхей Уесіба
П'ятниця, 19 листопада 2010, 12:20   
Особи - Засновники школ

морихей уэсиба Великий майстер айкідо, Моріхей Уесіба, народився 14 грудня 1883 року в місті Танабе. Він був четвертим молодшою дитиною в родині багатого землевласника Йорокі Уесіба. Діти в родині виховувалися в дусі буддизму. Вже у віці семи років Моріхей Уесіба почав вивчати класиків конфуціанства і буддистські священні писання. У своєму місті Моріхей закінчив початкову школу, вступив у відкриту середню школу, і не закінчивши навчання в ній, вирішив вступати до Лічильний інститут. Закінчивши його, Моріхей почав працювати в податковій службі в Танабе. У 1902 році Моріхей звільняється з податкової служби, і прямує в Токіо, маючи намір відкрити там своє торгове підприємство. Саме тоді він почав займатися такими бойовими мистецтвами, як кен-джитсу та джиу-джитсу. Трохи пізніше у нього виявилася хвороба бері-бері, через яку йому довелося повернутися в Танабе. Незабаром там відбулося весілля між Уесібою і Хацу Ітакова, яку він знав з дитячих років.

З 1903 по 1907 рік Моріхей служив в армії, потім повернувся в Танабе, де активно брав участь у місцевому політичному житті, очоливши молодіжну асоціацію міста. У 1910 році у Хацу і Моріхея народжується дочка Мацу-ко. У цьому ж році він знайомиться з майстром бойового мистецтва Дайто-рю Сокаку Такеда. Зацікавившись технікою Дайто-рю, він освоює її під керівництвом Такеда. Батько Моріхея почав сильно хворіти, і основним його заняттям був догляд за батьком. Йорокі Уешіба помер 2 січня 1290, у віці 76 років. Моріхея важко переживав смерть батька, і в пошуках душевного спокою переїжджає в Аябе, де і прожив до 1927 року до свого переїзду в Токіо. Протягом першого року перебування в Аябе популярність великого майстра бойових мистецтв зростала і розширювалася. Разом з цим зростала і кількість займаються в його Академії бойових мистецтв. Наступні 2 роки Моріхея багато подорожував у пошуках місця, куди можна було б перенести штаб-квартиру Омотокійо. Із зростанням популярності його дітища, айкі-будо, інтерес до нього ріс не тільки серед високопоставлених персон, але і серед простого народу.

Восени 1925 року він їде в Токіо для демонстрації бойових мистецтв на запрошення адмірала Такешіта. Його виступ справив на всіх величезне враження. Його запрошення в Токіо від адмірала стали щорічними, і втомившись від постійних переїздів з місця на місце, Моріхея вирішується переїхати в Токіо на постійне місце проживання і присвятити себе викладання бойових мистецтв. У 1930 році Моріхея оселився на віллі Ушігоме і розпочав будівництво нового додзе. Там його вперше відвідав засновник дзюдо і глава Кодокана - Дзігоро Кано. Він був вкрай захоплений майстерністю Моріхея. Полсен завершення будівництва головного додзьо айкі-будо, наступні десять років були «золотими роками» айкі-будо.

Уэсиба и ученик

Всі ці роки Моріхея був надзвичайно зайнятий, викладаючи не тільки в Кобукане, але і в багатьох інших організаціях Токіо і Осаки. У 1932 році було створено було створено «Товариство сприяння Бойовим мистецтвам Японії», а вже в 1933 році Моріхея стає його президентом. За часів другої світової війни основною метою Уесіби було збереження мистецтва айкідо для майбутніх поколінь. Після війни інтерес до бойових мистецтв значно послабшав, і майбутнє айкідо опинилося під питанням. Але Моріхея не здавався, і всіма силами намагався, щоб айкідо утвердилося в післявоєнній Японії. У лютому 1948 року було отримано дозвіл на створення міжнародної організації Айкікай, а головний додзе в Токіо був перейменований у «Всесвітній Центр Айкідо». У вересні 1956 року була проведена перша публічна демонстрація бойових мистецтв після війни, що тривала п'ять днів. Цей рік можна назвати роком міжнародного визнання айкідо. У Токіо почали з'їжджатися люди з усіх континентів, щоб навчитися мистецтву айкідо. На всій території Японії почали відкриватися нові додзьо.

28 лютого 1961 Моріхея відвідав Сполучені Штати на запрошення гавайського філії Айкікай. 7 серпня 1962 був організований грандіозний фестиваль айкідо на честь шістдесятирічного ювілею занять Моріхея бойовими мистецтвами. А в 1964 році він отримує персональну нагороду від імператора Хірохіто за послуги в розвитку бойових мистецтв. 14 березня 1967 року почалося будівництво нового Головного Додзьо. На його урочистому відкритті 12 січня 1968 Моріхея висловив мова про сутність техніки айкідо. На цьому святкуванні Моріхея провів, як виявилося, останню демонстрацію айкідо. Нічим не больовим, його стан швидко погіршувався, і 26 квітня 1969 Моріхея Уесіба помер. Великий Засновник Айкідо був удостоєний посмертної нагороди від імператора.


Протеин – пищевая добавка, содержащая большое количество белка и почти не имеющая в составе жиров и углеводов, что очень полезно для увеличения мышечной массы. Ознакомиться с разными видами протеина можно, пройдя по ссылке.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео