Останні новини:
Четвер, 20 січня 2022
Банер

Дзігоро Кано
П'ятниця, 19 листопада 2010, 15:01   
Особи - Засновники школ

Дзигоро Кано Дзігоро Кано, засновник дзюдо, народився в Мікаго, Японія, 28 жовтня 1860 року. У 1871 році, коли Кано було 11 років, сім'я переїжджає в Токіо, де він закінчує середню школу і поступає в імперський університет Токіо. Рішення присвятити себе дзю-дзюцу народилося у нього тільки до вісімнадцяти років. І тоді Кано, особливо не відрізнявся відмінними фізичними даними, зміг у короткий термін освоїти важку техніку захоплень і кидків. Всі основи майстерності він запозичив у свого вчителя Яги Тейноске. Він також навчався у багатьох відомих майстрів, таких як Ікубо Цунетосі зі школи Кіто-рю, Исо Масатомо і Фукуда Хатіноске.

У 1882 році Дзігоро Кано відкриває при храмі Ейсе в Токіо свою спортивну школу Кодокан. Кано наполегливо працював над своєю власною системою, розвиваючи і покращуючи її. Зробивши свій остаточний вибір у своєму подальшому життєвому шляху і розвиток дзюдо, Кано не зупинявся на досягнутому. У вільний від тренувань і показових виступів час він читав книги і біографії майстрів дзю-дзюцу, денс, вивчав і порівнював заняття в інших школах зі своїми. Його вчення не можна назвати вузьконаціональних, воно було розраховане на століття і для широкого кола населення.

У січні 1883 Кодокан переїжджає з храму Ейсе в скромний маленький зал. Новий зал був маленьким, тому Кано зробив прибудову до приміщення. У кінці 19 століття представники джиу-джитсу, відчуваючи загрозу з боку дзюдо, оголосили Дзігоро Кано війну. І ці роки виявилися дуже непростими для мистецтва дзюдо, яке боролося за право громадянства в Японії, щоб стати невід'ємним елементом культури країни. Протягом декількох років Кано домігся чого хотів, і приступив до здійснення свого наступного задуму - щоб про його вченні дізнався весь світ.

13 вересня 1989 Дзігоро Кано почав просувати дзюдо на захід, коли він відправився до Європи для ознайомлення існуючої там системи фізичного виховання і щоб поділитися з людьми про своє творіння - дзюдо. До того часу, дзюдо у себе на батьківщині стало традиційною формою побуту, навіть стало обов'язковим предметом у шкільних та університетських програмах. Активно відкривалися філії Кодокана. Через рік Кано відвідав такі європейські країни, як Берлін, Стокгольм, Роттердам, Лондон, Париж, Брюссель, Амстердам і Ліон. Його подорож принесла свої плоди. За кордоном почалися відкриватися філії та школи дзюдо, викладачі, майстри і спортсмени почали їздити в інші країни, на показові змагання, обмінюватися досвідом. Найактивнішу розвиток дзюдо було у Франції, де Кано вперше продемонстрував свою техніку. За майстерності дзюдоїстів Франція одна з перших країн в Європі. Великий майстер дзюдо, повертаючись додому на судні після свого чергового подорожі, захворів важким запаленням легенів і помер 4 травня 1938 року. Після його смерті популяризацією дзюдо став займатися його син, Рісеі Кано.


Совет: Для того чтобы иметь прекрасное самочувствие и веселое настроение необходимы активные занятия спортом. Один из самых популярных видов спорта - катание на роликах, а купить ролики Киев совсем не трудно благодаря низким ценам.

 
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео