Останні новини:
Середа, 16 червня 2021
Банер

Касіус Клей
П'ятниця, 19 листопада 2010, 17:56   
Особи - Боксери

Касіус КлейЛегенда світового боксу всіх часів, Касіус Марселлус Клей, а більшість знають його під псевдонімом Мохамед Алі, народився 17 січня 1942 року в Луїсвіллі, Кентуккі. Почав займатися боксом він ще з дитинства, з-за одного неабиякого випадку. Коли у нього вкрали велосипед, маленький Кассіус прийшов до поліцейського відділку, щоб заявити поліцейським про крадіжку. Поліцейським цим виявився за сумісництвом місцевий боксерський тренер, і наступного дня  Касіус прийшов до нього на тренування.
У любительській кар'єрі Касіуса можна відзначити участь на Олімпійських іграх 1960 року, на яких він здобуває перемогу. А професійна його кар'єра почалася вже через рік - у квітні 1961 він зустрічається з відомим боксером Ламаром Кларком, де у другому раунді нокаутував суперника. Потім він зустрівся з Соні Бенксом в лютому 1962 року, і незважаючи на те, що останній не був знаменним боксером, в першому ж раунді Касіус опинився в нокдауні. Але у другому раунді Клей відновив ініціативу і відправив суперника в нокдаун, а в четвертому це був нокаут. У травні того ж 1962 року він зустрінеться в поєдинку з непереможеним на той час Білі Деніелсом, який закінчиться перемогою Касіуса в 7 раунді технічним нокаутом. Потім слідував бій з Арчі Муром, де Алі був безперечним лідером. Першим по істині важким боєм для Касіуса Клея був поєдинок з Дагом Джонсому у березні 1963 року. Судді тоді присудили перемогу Касіусу. У червні того ж року відбувся бій з Генрі Купером в Англії. У ньому Клей отримав свій другий нокдаун. Але в підсумку Касіус вийшов переможцем. У лютому наступного року відбувся титульний бій із сильним нокаутером Соні Лістоном. Протягом всього поєдинку Клей як міг знущався над противником, який значно поступався йому в швидкості. І вже в 7 раунді секунданти Соні вирішили зупинити бій. Після цього поєдинку Касіус вступає в релігійне товариство «Нація ісламу» і змінює ім'я на Мохамед Алі. У наступному році був запланований реванш між Алі та Лістоном. І вже на другій хвилині бою противник був відправлений на підлогу. У тому ж році в Алі відбувся ще один важкий, якщо не найважчий у його житті поєдинок з Флойдом Патесроном. Обидва боксери протрималися до 12 раунду, а в 12 раунді Алі переміг технічним нокаутом.
У травні 1966 року Алі зібрався до Англії на бій проти того ж Генрі Купера, де знову ж таки повністю домінував. У 1967 році Касіус був покликаний до служби в армії. У ті часи США воювала у В'єтнамі. Але, мабуть, у Алі були свої плани щодо армії, чи то по релігійним переконанням, чи то з особистих принципів - але він відмовляється служити, і його позбавляють титулу та усувають від боксу на три роки. У 1970 Алі повертається у великий бокс. І його першим суперником стає Оскар Наталія Бонавена, який назвав його боягузом за відмову служити в армії США, за що був нокаутований у 15 раунді і перемога знову дісталася Алі. До кінця 1971 року обома титулами WBC і WBA володів боксер Джо Фрейзер, проти якого в березні 1972 вийшов Мохаммед Алі. Бій обіцяв бути дуже цікавим, тому як ці два бійці не поступалися один одному ні в силі, ні в швидкості, ні в техніці. Бій навіть отримав статус «Поєдинок року». І, втретє Алі виявляється в нокдауні, і в перший раз програє бій. У вересні того ж року відбувся бій-реванш проти Флойда Патерсона, де Алі виграв у 7 раунді за рішенням рефері зупинити бій через сильне розсічення Паттерсона. У березні 1973 року відбувся другий поєдинок у кар'єрі Алі, який він програв. Його суперником на цей раз став Кен Нортон. Алі, можна сказати, програв через те, що у Кена була дуже схожа тактика ведення бою. На протязі  бою Алі зламав щелепу, і після 12 раундів спірним рішенням суддів переможцем став Нортон. Але у вересні того ж року відбувся реванш, де перемога була віддана Алі, теж спірно. Другим знаменним реваншем був бій на початку 1974 з Фрейзером, де Мохамед все-таки вирвав перемогу, помстившись за минулу поразку. А в жовтні відбувся ще один важкий бій в кар'єрі Алі, противником якого був Джордж Форман, який був молодший і могутніший, ніж Мохамед. У перших раундах Форман був явним фаворитом, але до середини бою Алі перехопив ініціативу, і у восьмому раунді Форман був нокаутований. Восени 1975 року відбувся третій бій між Алі і Фрейзером. Це був найважчий поєдинок, інтригуючий до самого кінця. У результаті в 14 раунді в кутку Фрейзера прийняли рішення відмовитися від продовження поєдинку. Після поєдинку Алі назвиває Фрейзера найсильнішим боксером. Після себе ...

В 1976 році Алі також перемагає у Джимі Янга, Річарда Дана і Жана-П'єра Кулмана. У 1978 році Мохамед планує піти з великого боксу, і для цієї мети обраний титульний поєдинок проти олімпійського чемпіона Леона Спінкса. Мохамед недооцінив свого супротивника, за що і був покараний. Після п'ятнадцяти раундів перемога була віддана Леону. Це і було третьою поразкою Касіуса Клея. Але великий чемпіон не хотів так все залишати, і викликав Леона на реванш. У вересні 1978 Алі виграє у нього одноголосним рішенням суддів, ставши чемпіоном втретє. Останнім поєдинком легендарного Мохамеда Алі став бій з Тревором Бербіком, який він, за підсумками десяти раундів, програв.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Відеогалерея

Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео
Просмотр видео