Четвер, 20 січня 2022
Банер

Джеральд Макклеллан
Понеділок, 30 травня 2011, 11:09   
Особи - Боксери

Бенн-Макклеллан У боксі, як і в будь-якому спорті, не буває непереможних. Завжди знайдеться хтось сильніший і відправить діючого «безпрограшного» чемпіона «на підлогу». Так трапляється з усіма, і коли-то це сталося з великим Роєм Джонсом-молодшим, який, до речі, програє вже четвертий раз поспіль (останній - 21 травня 2011 проти росіянина Дениса Лебедєва). Але мова піде не про Роя Джонса, а про його друга, забутої легендою Джеральді МакКлеллану. Коли Джеральд дізнався про першу поразку Роя, він заплакав. І, як він сказав: «Слава Богу, що я цього не побачив і не побачу." Джеральд Макклеллан сліпий, майже глухий, частково паралізований і ледве може пересуватися.

Фатальним днем для Джеральда Макклеллана було 25 лютого 1995 року в Лондоні, де він зійшовся в ринзі проти британця Найджела Бенна. На той час це були два боксери з самими сильними ударами для своєї ваги. Останні 13 поєдинків перед фатальним боєм з Бенном Макклеллан здобув 10 перемог нокаутом у першому раунді, одного супротивника «уклав» у другому, ще одного - в третьому. Бій проти Найджела Бенна очікувався дуже багатьма любителями боксу, а також спільнотою тайский бокс киев, враховуючи те, що обидва супротивники досить агресивні і володіють нищівним ударом.

Початок бою, як багато хто очікував, було дуже лютим з боку Макклеллана - з самої першої хвилини він посилав у бік британця неймовірну кількість ударів, і той, не в силах нічого зробити, стояв біля канатів, скорчившись від болю. Джеральд продовжував його бити, і в підсумку Бенн вилетів з рингу між канатами. І як не дивно, це пішло йому на користь (напевно тому, що поки він повертався на ринг, було трохи вільного часу на перепочинок). Залишалося ще небагато часу в першому раунді, і Макклеллан продовжував атакувати суперника, але трохи неадекватний рефері кілька разів сумнівно зупиняв атаки американця. Такими чином Бенн достояв до кінця перший раунд, і, скориставшись часом, щоб перепочити, у другому раунді сам пішов атакувати. Було кілька незрозумілих зіткнень, і деякі дуже сильні удари Бенна «прилітали» в щелепу Макклеллана, один раз у нього навіть випала каппа. І вже після другого раунду, як багато хто говорив, Джеральд почав вести себе на ринзі в якийсь «нестандартної» для нього манері і наступні раунди провів пасивно. Проте ближче до сьомого раунду знову відновився, а у восьмому навіть послав суперника в нокдаун. Але це було все, чого він досяг у цьому поєдинку. У десятому раунді, після нищівної удару праворуч американець опустився на коліно, але, зумівши піднятися, отримав ще один удар, і опустився на коліно ще раз - тепер він вже дослухав відлік рефері до кінця. Відразу після відліку він піднявся і пішов у свій кут, і там майже відразу знепритомнів. Його відвезли в лікарню, і там він 2 тижні пролежав у комі, а вийшов з неї осліпнув, оглухлі і паралізованим. До цих пір ніхто не може толком пояснити, що сталося. Можливо Бенн потрапив у якусь вразливу точку, а може бути це був один з навмисних ударів головою. Сам Макклеллан говорив, що віддав перевагу б смерть поразки, але зараз він розуміє, що гірше поразки і смерть може бути тільки сліпе і глухе самотність.

Його друг Рой Джонс якось сказав: «І у сліпого є своє бачення світу». Звичайно є, і Джеральд не хоче бачити свого друга побитим навіть більше, ніж зрячий. Рой Джонс почав програвати ймовірно тому, що втратив мотивацію - він взяв усі вершини, і вище йти вже нікуди. Завжди потрібна мотивація - якби Рою сказали, що у випадку програшу його посадять з осліпнув, глухим і сумували Джеральдом і змусять годинами дивитися на нього, він би не програв ці бої.
 
Интересная статья? Поделись ей с другими:

Наши друзья